Öncelikle makyaja yeni başlayanlar için makyaj çantanızda olmazsa olmaz 5 ürünü açıklayalım.

Rimel, göz altı kapatıcısı, allık, lip gloss.

1- Rimel

Öncelikle maskaranızı kirpik diplerine zikzak hareketlerle uygulamalısınız böylelikle kirpik diplerinize bulaşan maskara sayesinde dipliner çekmişsiniz gibi görünür, ayrıca daha hacimlenmesini sağlar.

2-Göz altı kapatıcısı

Göz çevrenizin tamamına göz altı kapatıcısı uygulamak pek doğru bir yöntem değildir, çünkü göz kapağı en kolay sebum üreten yer üzerine sürdüğünüz krem yapıda bir ürün maskaranızı bulaştırabilir ve makyajınızı kirli gösterebilir.Bunun yerine ten tonunuzda bir baz uygulamanız daha iyi olur. Ayrıca göz altı kapatıcısında ten tonunuzdan açık bir ton sizin teninizi daha gri gösterebilir, koyu bir ton ise yorgun gösterebilir. Bu yüzden far sürmeseniz bile seçeceğiniz far bazı ten tonunuza uygun olmalı. Uygulama esnasında yapmanız gereken sadece renk sorunu olan bölgeye kapatıcı uygulamak. Kaz ayaklarına doğru uygulana ürün mutlaka çizgilerin içine birikeceğinden , göz pınarının altındaki bölgeye uygularsanız en kusursuz sonucu alırsınız.

3- Allık

Allık uygularken dikkat etmeniz gereken tek kural allığı yanaklara sürüp elmacık kemiklere çıkmamak. Bunun için hafif gülümseyip ortaya çıkan tepeciklere ürünü tampon şeklinde sürerseniz hem tam rengi almış olacak hem de allığı tam bir profesyonel gibi sürmüş olacaksınız.

4- Lip gloss

Lip gloss uygularken dikkat etmeniz gereken tek şey ise ; ürünün dudak kenarlarından taşmaması. Bunun için lip gloss tonunda bir dudak kalemi ile çerçeve yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen Adınızı Giriniz