SIKI TOPUZ VEYA AT KUYRUĞU

At kuyruğu ya da sıkı topuz bazen günün kurtarıcı saç modellerinden olabiliyor. Ama kötü saç gününü kurtaran bu saç modelleri aslında saçlarınızın yıpranmasına sebep oluyor. Özellikle lastik tokalar iyi oldukça sıkı bağlanan bu modeller, saçı yıpratarak kırılmasına sebep oluyor. Bu modelleri yaparken at kuyruğunu biraz daha aşağıdan yapabilir, sıkı topuzu ise dağınık topuz olarak tercih edebilirsiniz.

FÖN VE MAŞA

Saçlarınıza yapacağınız bir diğer kötülük ise onlara yüksek ısılı işlemler uygulamaktır. Yüksek ısılı işlemler saçlarınızı yıpratarak kırılmasına sebep olur. Her gün fön ya da maşa yapmaktan ve saçlarınızı aşırı sıcak su ile yıkamaktan vazgeçin.

ARKAYA YATIRILMIŞ SAÇLAR

Son zamanların oldukça sık kullanılan geriye yatırılmış saç modelleri yapımında kullanılan kimyasal içerikli ürünler saçlarınıza zarar verebilir. Bu modeli kullanmak zorunda kalan kişilerin, saçlarını gün sonunda hemen yıkamaları gerekmektedir.

SIKI ÖRGÜLER

Yaz aylarının en popüler olan saç modellerinden biri olan örgüler, sıkı yapıldıkları zaman saçların kırılmasına neden olabilir. Sıkı örgüler yerine, saçlarınızı gevşek bir şekilde örerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

ISLAK SAÇLAR

Saçların zarar görmesinde ki en büyük etkenlerden biri de ıslak olan saçların toplanmasıdır. Islak saç, zayıf ve güçsüz saçtır. Bu yüzden kırılmaya oldukça müsaittir. Saçlarınızı kurutmaya zamanınız yoksa eğer toplamak yerine açık bırakın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen Adınızı Giriniz